Трихофіт

Препарат Трихофіт виготовляється на основі гриба з антагоністичними властивостями Trichoderma lignorum.

Використовується для захисту сільськогосподарських та декоративних культур проти всіх видів гнилей та хвороб листового апарату у відкритому та закритому грунті. Подавляє розвиток фітопагогенів шляхом прямого паразитування, конкуренції за субстрат, виділення ферментів (хітиназа, целюлоза, глюконаза) та ін. При своїй життєдіяльності біопрепарат Трихофіт виділяє антибіотики:

  • аламетицин,
  • гліотоксин і вірілін, які стримують розвиток фітопатогенних грибів.

Крім цього біопрепарат Трихофіт осилює процеси амоніфікації та нітрифікації, мобілізації фосфатів та калію, збагачує грунт рухливими формами поживних речовин, стимулює ріст і розвиток рослин, підвищує їх стійкість до хвороб. Збільшує врожайність на 20%. На 20% стримує розвиток галових нематод.

Способи застосовування біопрепарату Трихофіт:

  1. Передпосівний обробіток грунту Трихофіт. Норма використання – 5-10 л  препарату на 100 л води.
  2. Обробіток насіння перед посівом: 2 л препарату на 1 т насіння.
  3. Внесення в торфоперегнійні горщечки - 5 мл під одну рослину.
  4. Внесення в лунки при висадці розсади - 5мл.
  5. При пікіровці розсади замочувати кореневу систему в  5-10% розчині Трихофіту.
  6. Полив рослин у зону кореневої шийки - 5 мл.
  7. В період вегетації  при любій фазі розвитку рослин - 3-5л/га.
  8. Парникові рами - 150-200 мл препарату розчинити у 2-3 л води, використати на 1 м2.

Передпосівний обробіток насіння Трихофітом можна проводити механізованим методом, використовуючи ПСШ-3, ПС-10 та інші машини або при невеликих об’ємах роботи вручну в день посіву. Для цього необхідно до 8 дм3(л) води додати 2дм3(л) препарату і використати для обробітку 1 т насіння. Не даючи суспензії відстоятись, наносять її на насіння, яке потім ретельно перемішують до рівномірного розподілу рідини. Оброблене насіння необхідно берегти від дії прямого сонячного проміння та перегрівання.

Обприскування рослин. Перед використанням обов язково струсити до однорідної маси і процідити через марлеву або капронову тканину.

Обробку проводити після 18 годин, профілактично. Повторні обробки через 7-10 днів.

Норми використання. На 1 гектар вносять рідини не менше: наземним обприскувачем 200 дм3 (л), на присадибних ділянках 10 дм3 (л) на 2 сотки.

Заходи безпеки. Біопрепарат не шкідливий для людей, теплокровних тварин, птахів, риб, не накопичується в рослинах, не забруднює навколишнього середовища. При роботі додержуватися загально прийнятих правил безпеки.

Умови зберігання. Трихофіт треба зберігати в сухих, чистих холодильних камерах, які не мають стороннього запаху за температури від +4 °С до +8 °С і відносної вологості повітря, яка не перевищує 80% протягом трьох місяців.

Трихофіт можна об’єднувати з кореневими та позакореневими підживленнями мікроелементами.