Відгуки


Відгук від: Найдьонова В.О.

Останнім часом ми часто зустрічаємо на білбордах рекламу продукції з логотипом «органік». Цей маленький значок свідчить про те, що ця продукція виготовлена з біологічно чистої сировини. Ми всі хочемо бути здоро­вими та щасливими. Однозначно, два ці фактори багато в чому залежать від того, чим ми харчуємося. Екологічно чисті продукти - запорука довголіття, здоров’я, бадьорості та гарного настрою.

Ні для кого не секрет, що коли фермер ставить перед собою завдання виростити багатий урожай, то автоматично це пе­редбачає посів високоякісного насіння, застосування великої кількості хімічних добрив, а надалі для збереження врожаю об­робка полів гербіцидами та фунгіцидами, також хімічного походження.

За такою класичною схемою працюють понад 90% фермерських господарств. Однак існують і такі, що замислюються і про май­бутній стан земельних угідь та здоров'я нації. І як це не дивно, але цих людей стає все більше і більше.

Всім відомо, що для одержання екологічно чистої продукції необхідно застосовувати біологічні препарати. Однак застосування їх не дає такого великого приросту врожаю, як застосування хімічних препаратів. Чим це можна пояснити? По-перше, а це головне, біологічні пре­парати (для чого б вони не застосовувалися: обробка сої інокулянтами, рослин акарицидами, інсектицидами чи фунгіцидами) необхідно якимось чином закріпити на поверхні рослини, для того, щоб вони не обсипались після висихання водного розчину, або не змились дощем. Для цього не підхо­дять прилипачі, які застосовуються в класичній ситуації на основі ПАР (Тренд. Талант, Меро. Адью та інші), тому що вони хімічного походження, а зна­чить - можуть знищити біологічні препарати. Як же діяти в цьому разі? Треба шукати прилипачі на основі природної сировини. В нашій країні, та і за ру­бежем їх асортимент доволі невеликий (при високій ціні), але вони існують.

Про препарат торгової марки Агролип я вперше почула посушливого літа 2012 року, коли стовпчик термометра піднімався на сонці до 60°С. Того ро­ку, на превеликий жаль, через спеку не спрацювали гербіциди, тож лобода на полях Херсонщини була заввишки в метр. Треба було терміново щось ро­бити. Ось ми і вирішили ще раз обробити посіви зернових гербіцидом, спільно з біологічним прилипачем торгової марки Агролип. Лобода (по коліно) по­чала засихати вже через п’ять днів, і ми врятували врожай.

Коли наші аспіранти більш детально почали досліджувати властивості біологічного прилипача Агролип, то зіткнулися з цікавими фактами: за рахунок високої здатності приклеюватись при обробці рослин в період посадки та вегетації цей прилипач забезпечує надійне та тривале закріплення препарату на посадковому матеріалі, тим самим даючи можливість знизити норми витрат гербіцидів більш ніж на 20% та кількість обробок у 2 рази (за рахунок стій­кості до інтенсивних дощів), не втрачаючи при цьому якості обробок, з можливістю зменшення витрати робочої рідини до 100 л/га без зниження ефекту.

Гідрофільна плівка Агролип дозволяє працювати цілодобово та проводити обробку рослин в широкому температурному діапазоні від +5СС до +35°С.

А найголовніша його якість - це те. що препарат Агролип виготовляється з природних полісахаридів, а отже, незамінний при вирощуванні екологічно чистої продукції під брендом «органік».

За розробку аналога препарату Агролип вченим-розробникам присвоєно звання лауреатів Державної премії в галузі науки і техніки.

З повагою, Найдьонова В.О.

Стаття з газети "Аграрник" №229