Деякі рекомендації щодо застосування «Мочевин-К»

Багато дачники і фермери в 2012-му році виростили пристойний урожай і зберегли його завдяки застосуванню добрив класу «Мочевин-К». Це вітчизняний препарат - композиція розчинних органічних речовин зі строго розрахованим набором макро- і мікроелементів, регуляторів росту і розвитку, необхідних для рослин (патент України 45214). У тих же умовах без «Мочевин-К» урожай був удвічі нижчим або загинув зовсім, та й витрати по захисту рослин були вище.
На підставі звітів галузевих інститутів зроблений висновок: добрива класу «Мочевин-К» володіють системністю, активізують ріст кореневої системи і біомаси рослин, володіють фунгіцидними і реппелентнимі властивостями.
Важливо, що до складу «Мочевин-К6» входить патентований речовина кріопротектор. Його вплив на фізіологічні процеси призводить до того, що рослина набуває здатність нормально розвиватися при температурі на 4-6 градусів нижча, ніж це властиво конкретному сорту або культурі. Саме цих 4-6 градусів так часто не вистачає! А якщо за прогнозом погоди очікується похолодання, здатне пошкодити с/г культуру, то обробка препаратами «Мочевин-К» може стати єдиним порятунком для рослин.
Але перш ніж йти на широке застосування якого-небудь агрохімікату, проведіть експеримент. Купуйте розпилювач води, влийте в нього кришечку (3 мл) агрохімікату, розведіть водою і обприскати рослини на контрольній грядці. А краще на трьох - без хімікату, з одним, іншим і так далі. Запишіть місце досвіду. Через тиждень побачите результат.
Якщо ви вирощуєте озимі, проведіть власний експеримент на площі 3-5 соток без добрив порівняно з традиційною технологією. Для цього необхідно придбати 0,5 літра «Мочевин-К» і виконати наступні дії.

 1. Насіннєвий матеріал обробити препаратом «Мочевин-К1»: 20 мл засобу розвести в 250 мл води і, перемішуючи, обприскати 50 кг насіння. При цьому норму протруйників зменшити вдвічі. Насіння неморозостійкі ячменю доцільніше протравити «Мочевин-К6», що містить, крім базової композиції, ефективний фунгіцид і кріопротектор.
 2. В кінці жовтня або початку листопада сходи пшениці підгодувати препаратом «Мочевин-К1» з розрахунку 1 л/га (замінить суперфосфат і послужить профілактикою проти хвороб і жужелиці).
 3. Ранньовесняне підживлення замість аміачної селітри з рекомендованою нормою 100-200 кг на гектар провести розчином карбаміду з розрахунку 10 кг/га в 100-300 літрах води з додаванням одного літра «Мочевин-К1». Це буде всебічною підживленням і профілактикою від шкідника і хвороб.
 4. Хімічну прополку в квітні-травні провести із застосуванням «Мочевин-К1» з розрахунку 1 л/га (на ячмінь норму знизити в два рази).
 5. Наступну обробку із захисту рослин і як підгодівлю на приріст залежно від появи шкідників і сигнальних ознак хвороб провести баковою сумішшю «Мочевин-К2» (1 л/га) з додаванням пиретроїду.

Добрива «Мочевин-К» дуже сильні, тому для вивчення їх сили норми у бік збільшення міняти тільки на невеликих ділянках.

«Мочевин-К» допомагає кращому засвоєнню азотних добрив, перетворенню їх в додаткову продукцію. У бакових сумішах «Мочевин-К1» покращує дію мікродобрив - таких, як «Реаком», «Міком», «Кристалон», «Вукасол», «Кеміра Люкс», «Біотрансформатор» (3 мл «Мочевин-К1» + 3 мл мікродобрива на літр води).
При одноразової підгодівлі найбільший ефект відбувається в наступних фазах:

 • томати - на початку цвітіння (К1);
 • картопля - перед підгортанням (К1);
 • ячмінь - у фазі трубкування (К2);
 • пшениця - по прапорцевого листка (К2);
 • бобові - у фазі бутонізації (К1);
 • сад - у фазі цвітіння (К1);
 • виноград - після цвітіння (К1);
 • інші рослини - у фазі 5-6 справжніх листків (К1).

«Мочевин-К1» - це базове добриво. Навіть однократна обробка цим засобом рослини у фазі 3-10 листків в нормі 1 л/га майже вдвічі підсилює кореневу систему, біомасу та імунну систему, а якщо ще й на приріст - інші агрохімікати майже не потрібні.
«Мочевин-К2» містить «Мочевин-К1» і ретардант: потовщує пагони, гальмує їх зростання, направляє силу фотосинтезу в плоди, забезпечує дружне дозрівання.
За рахунок системності в бакових сумішах «Мочевин-К» майже вдвічі покращує дію мікродобрив, гербіцидів і фунгіцидів. За рахунок реппелентних якостей зменшується кількість хімобработок.