Дератез - захист у боротьбі з гризунами

Дератез – препарат, що являє собою сипучу масу зерна з відносною вологістю 52-56% з вирощеною на ньому за спеціальною технологією культуру бактерій Ісаченко, патогенну для більшості мишовидних гризунів.
Дератез володіє уражаючою дією на найбільш масові і шкодочинні види польових гризунів - домова і курганчикова миші, полівка.
Смертельна для одного гризуна доза міститься в 0,3-0,5 г. препарату. Гинуть гризуни на 5-15 добу після зараження. Для зараження здорового гризуна також достатньо простого контакту з уже захворілою особою, що приводить з часом до загибелі всієї колонії гризунів.
Жоден хімічний препарат такими властивостями не володіє.
Дератез абсолютно не шкідливий для домашніх тварин і людини, не викликає подразнень і алергічних реакцій, не здійснює шкідливої дії на ґрунт і рослини, являється екологічно чистим препаратом, що діє тільки на мишовидних гризунів

 

Застосування препарату:

Дератез використовують без інших приманочних продуктів, тому що він сам є хорошою приманкою для гризунів. Застосування препарату найбільш ефективне в холодну пору при температурі повітря не вище +10 , а зимою навіть до -25. На посівах озимих культур та багаторічних травах робітники стають на відстані 5-15 метрів один від одного і розкидають препарат в нори та біля них, а також на доріжках протоптаних гризунами.
Гризуни часто концентруються на необроблених земельних ділянках, які прилягають до культурних посівів тому препарат необхідно розкладати і на таких угіддях в нори, на бур'ян, рослинні рештки.
В скирдах сіна, соломи Дератез розкладають в паперових мішечках по 15-20 г. В спеціальні ніші, зроблені в нижчий і середній частині скирди.
Зимою, коли поля покриті снігом, препарат розкладають, попередньо розфасувавши його в паперові мішечки, по 1-2 столові ложки у викопані в снігу «колодязі», які дістають до землі.
Норми використання Дератез на посівах від 200г до 2 кг/га, в скирдах 5-30г на м3. Цiна 1кг/51 грн. 
Міри особистої гігієни загально прийняті під час роботи з препаратом забороняється: їсти, пити, курити. Після роботи необхідно ретельно вимити руки з милом.